Čestitka Općinskog načelnika povodom Dana državnosti BiH

(25.11.2014)

Povodom 25. novembra – Dana državnosti Bosne i Hercegovine, Općinski načelnik općine Doboj Istok gosp. Kemal Bratić uputio je građanima čestitku, u kojoj se kaže:

Dugogodišnja državnost Bosne i Hercegovine neupitna je historijska činjenica, na koju možemo i moramo biti ponosni. Ta je državnost potvrđivana puno puta, pa tako i 25.11. 1943. godine na zasjedanju ZAVNOBiH-a. Dokazana je, također, i od 1992. do 1995. godine u vrijeme agresije na BiH, kada su istinski borci i patriote uz velike žrtve, odbranili i sačuvali samostalnu i suverenu Bosnu i Hercegovinu. Upućujući vam, u ime Općine Doboj Istok i u svoje lično ime, iskrene čestitke povodom Dana državnosti Bosne i Hercegovine, pozivam da se i dalje, uprkos svim različitostima, okupljamo oko ideje Bosne i Hercegovine kao države koju trebamo nastaviti izgrađivati kao zajedničku nam domovinu“.

VAŠ OPĆINSKI NAČELNIK, KEMAL BRATIĆ