ČLANOVI KAJAK-KANU KLUBA DOBOJ ISTOK U REPREZENTACIJI BIH

KENAN I MAID SULJIĆ IZ DOBOJ ISTOKA BRANE BOJE BOSNE I HERCEGOVINE NA OLIMPIJADI U SLOVAČKOJ
 (15.09.2014)

10660374_765403950165557_6490131167379137386_nKenan i Maid Suljić, članovi Kajak kanu kluba Doboj Istok, dio su reprezentacije Bosne i Hercegovine koja je otputovala na Olimpijadu nade 2014.godine –  u kajaku i kanuu u Slovačkim Pjoštanama. Reprezentaciju naše države čini pet kajakaša koji će boje Bosne i Hercegovine braniti u periodu od 12 do 14 septembra 2014.godine.

Kenan i Maid će, zajedno sa ostatkom reprezentacije učestvovati u takmičenjima i to u slijedećim disciplinama: kajak-jednosjed  na 200, 500 i 1000 metara. Iako je konkurencija izuzetno jaka, a na Olimpijadi će se naći predstavnici vodećih europskih nacija koje imaju ozbiljne rezultate u ovom sportu, nije zanemarivo da je cilj naših reprezentativaca postizanje što boljeg plasmana.

Ovakav realan cilj istaknut je kao prednost naše reprezetnacije, a kako je naveo Općinski načelnik Kemal Bratić u svojim čestitkama i željama da uspiju, velika je stvar što Bosna i Hercegovina ima reprezentaciju u kajaku: „ Ponosni smo što su dva kajakaša iz Doboj Istoka u reprezentaciji BiH. Kajakaši su već postigli uspjeh samim tim što su se plasirali na ovo takmičenje, a svaki plasman će biti vrijedan pohvale. Vjerujem da će nam se vratiti sa dobrim rezultatima“, pohvalio je naše kajakaše Općinski načelnik.