KREĆE REKONSTRUKCIJA PUTNE MREŽE NA PODRUČJU NAŠE OPĆINE

OBNAVLJAMO PUTEVE UZ POMOĆ VLADE FEDERACIJE
 (05.09.2014)

10671465_10203477888846615_4180372982224001530_n Projektom vrijednim oko 300 000 KM rekonstruirat će se putevi na području općine Doboj Istok. Projektom je obuhvaćena rekonstrukcija puteva na slijedećim dionicama:  Samarić, Ahimbašići, Gnjiječe, Brijesnica Mala Škola. Sredstva su osigurana od strane Vlade Federacije BiH. Realizacija projekta očekuje se u narednom periodu.

Kako je naveo Općinski načelnik Kemal Bratić, ekonomska kriza ne smije biti izgovor kada je razvoj općine u pitanju, a posebno kada je u pitanju rekonstrukcija putne mreže. Ovim projektom, građani navedenih naselja dobit će moderne saobraćajnice, te će se na taj način poboljšati  kvaliteta života u navedenim naseljima.

Bitno je napomenuti da je finansijska konstrukcija projekta usaglašena između Vlade Federacije BiH i Općine Doboj Istok i da finansijsko učešće građana neće biti potrebno: Svjesni smo teške ekonomske situacije naših građana. Uloga Općine Doboj Istok je da kontinuirano radi na poboljšanju infrastrukture. To je naš strateški pravac. Nastavit ćemo sa ovakvim projektima.“ Istakao je Općinski načelnik Kemal Bratić na sastanku povodom potpisivanja ugovora sa izvođačom radova.