NASTAVLJAMO POMAGATI STRADALIMA U POPLAVAMA

ZA IBRU MUJKIĆA OSIGURANA SREDSTVA ZA POČETAK GRADNJE NOVE KUĆE
 (10.09.2014)

Donacijom Crvenog križa Federacije BiH, u vrijednosti od 10 000 KM, osigurana su sredstva za početak gradnje nove kuće Ibri Mujkiću koji je u proteklim poplavama ostao bez svog doma. U narednom periodu očekuje se početak izvođenja radova. Predsjednik Crvenog križa Doboj Istok Husejin Šuvalić istaknuo je da bez kooperativnosti Općine Doboj Istok ne bi bilo moguće realizirati sredstva i donacije Crvenog križa.

Općinski načelnik Kemal Bratić je na potpisivanju ugovora o realizaciji donacije istaknuo da je  40 porodica sa područja Doboj Istoka stambeno ugroženo i da su objekti u kojima su do sada živjeli neuslovni za dalji život: „ Naša nastojanja moraju i dalje biti usmjerena u pravcu rješavanja problema i sanacije nastalih šteta od ove prirodne katastrofe koja nas je zadesila. Općina Doboj Istok intenzivno radi na sanaciji infrastrukture uništene u poplavama, ali nismo zanemarili ni procese traženja sredstava za sanaciju kuća i gospodarskih objekata naših sugrađana.“– naglasio je Općinski načelnik Kemal Bratić.