o održanom satu za građane

o održanom satu za građane

(02.10.2015)

I Z V J E Š T A J

o održanom satu za građane  

 Sat za građane je održan 28.09.2015.godine u zgradi Općine Doboj Istok u Klokotnici (sala Općinskog vijeća) u periodu od 12 – 13,05 sati.

 

Satu za građane su prisustvovali:

 

  • Ispred Općine Doboj Istok
  • Općinski načelnik Kemal Bratić,
  • Sekretar Općine Omer Hadžić
  • Pomoćnik općinskog načelnika za poduzetništvo i finansije Alirizah Mujkić,
  • Pomoćnik općinskog načelnika za prostorno uređenje Enes Bećirović,
  • Stručni saradnik za ekonomske poslove poduzetništva Damir Avdaković
  • Admir Šišić, osoba koja obavlja stručne poslove javne nabavke.

 

Ostali prisutni: Hajrudin Škrebo, predsjednik Savjeta i Amir Mašić, sekretar Mjesne zajednice Brijesnica Mala,  Emira Karić, Hasan Hasančević, Mersed Omerović, Mevludin Mehić, Selmin Karić i Sanid Mašić.

 

Sat za građane je otvorio i vodio Kemal Bratić općinski načelnik čestitajući bajram prisutnim kojima do sada nije imao priliku čestitati. U uvodnom obraćanju je iznio da bi volio da je tu više građana, ali da je i ovo jedan od dokaza i tvrdnji da se veći dio građana ne odaziva ni na ovakve stvari koje se zovu sat za građane, a ni vijećnički sat, ni javne rasprave i onda dolazi do više problema.  Smatra da dobra komunikacija ide ka rješavanju problema, jer ako se ne viđaju i ne komuniciraju onda nastaju određeni problemi u određenim sferama. Napomenuo je da su jutros potpisani tripatitni sporazumi o donaciji građevinskog materijala između Federalnog Ministarstva raseljenih osoba i 25 naših građana kojima je dodijeljena pomoć za izgradnju i sanaciju stambenog objekta oštećenog u toku poplava. Isto tako je kazao da će uskoro završiti proces dodjele donacije osobama koje su pretpjele štetu  na stambenim objektima za koje je donator Federalni fond za pomoć nastradalim područjima od prirodne nesreće na teritoriji Federacije BiH.  Zamolio je prisutne da se obrate i postave pitanja iz resora općinske administracije, odnosno onoga za šta su oni nadležni.

 

Hajrudin Škrebo, predsjednik Savjeta Mjesne zajednice Brijesnica Mala,  je pitao vezano za legalizaciju stambene zgrade koja se nalazi na području MZ Mala Brijesnica.  Da li je to općinsko zemljište? Ko je dužan obezbijediti pristupni put toj zgradi? Pitanje je postavio iz razloga da Mjesna zajednica jednom izađe iz tog sljepila i da vidi može li se ograditi njihovo? Interesuje ga da li su ostale mjesne zajednice čiste po pitanju svojih površina i da li se to može dovesti u red i da se zna tačno kuda je međa i šta je Mjesne zajednice?

 

Enes Bećirović, pomoćnik općinskog načelnika za prostorno uređenje, je odgovorio da se tu radi o holandskim kućama  i da one imaju upotrebnu dozvolu koja  nije mogla dobiti  ako nisu imale put. Provjerit će da li je Mjesna zajednica ustupila zemljište kao put, jer objekat ima upotrebnu dozvolu i dobit će pismeni odgovor.

 

Hajrudin Škrebo, predsjednik Savjeta Mjesne zajednice Brijesnica Mala, je napomenuo da oni imaju katastarski izvadak gdje nema ucrtanog puta. Vezano za grijanje Dječijeg obdanište traži da se završi jednom i ta agonija, jer su jednom imali sastanak i ništa nije riješeno. Traži da se zna čija je kotlovnica, čija je peć, jer nisu u mogućnosti da čestito urede površinu koja pripada Mjesnoj zajednici. Poziva da vide šta se radi: da se tu dovoze drva, baca smeće i da je tu haos, a tu je ambulanta gdje dolazi narod na liječenje. 

 

Enes Bećirović, pomoćnik općinskog načelnika za prostorno uređenje, je pojasnio da u zapisniku piše da se ove godine radi kao i do sada, a sljedeće godine će sjesti ponovo i vidjeti kako i na koji način. 

 

Hajrudin Škrebo, predsjednik Savjeta Mjesne zajednice Brijesnica Mala, je podsjetio da je i prošle godine uputio dopis da se do grejne sezone riješi to i sada je normalno da se ne može riješiti i oni su im produžili opet do godine.

 

Mevludin Mehić je iznio da ga interesuje pitanje bunara u Maloj Brijesnici,  jer dobivaju zeleno svjetlo da su sredstva odobrena,  ali da postoje prepreke o kojima se pričaju razne priče, te bi volio da čuje šta je stvarno u pitanju. Drugo pitanje se odnosi na obećanje načelnika građanima Male Brijesnice u vrijeme kada je rađen asfalt kroz Malu Brijesnicu, da će angažovati sve svoje mogućnosti da se završi.  Da li se radi šta na tome i ako ima problem da se vidi šta je?

 

Hasan Hasančević je naveo da nema konkretno pitanje,  ali ga inicira od bunara, Obdaništa, naše zemlje itd. te podsjeća da je u Statutu općine rečeno da su sastavni dijelovi općine Doboj Istok Mjesna zajednica Stanić Rijeka, pa Lukavica Rijeka, pa Klokotnica, pa Mala Brijesnica i Velika Brijesnica i da imovinom mjesnih zajednica raspolaže Općina.  Zatim dodaje da za sve i jedan m² koji mjesna zajednica da ili koristi treba pitati općinskog pravobranioca je li u skladu sa propisima ili nije.  Ne aludira ni na što, ali hoće jednostavno da se zna da općina ima pravo raspolaganja svom imovinom svih mjesnih zajednica. Napominje da je u Savjetu Mjesne zajednice Klokotnica proveo 8 godina i 4 godine kao predsjednik Mjesne zajednice i veoma dobro zna šta mjesna zajednica ima pravo, a šta nema i šta može, a šta ne može. Na radost mjesnih zajednica u općini Doboj Istok jedini u Federaciji raspolažu sa „svojom imovinom“.

 

Hajrudin Škrebo, predsjednik Savjeta Brijesnica Mala, je pojasnio da on ne traži ko će upravljati nego da se zna koja je površina Mjesne zajednice. Što se tiče upravljanja slaže se da upravlja Općina i to nije problem.  

 

Emira Karić smatra da ne može ostati ravnodušna i mora poručiti nažalost  da ko inicira da će mjesne zajednice uskoro izgubiti pravni status, onda će te probleme rješavati sama općina. Drago joj je što su tu predsjednik i sekretar Mjesne zajednice Brijesnica Mala, jer izgleda ni u jednoj mjesnoj zajednici nema problema, samo ima u Mjesnoj zajednici Brijesnica Mala i tu su i prisutni da iskažu svoje probleme, međutim to nije realnost. Smatra da nije realnost ni ovako prazna sala,  jer to samo načelniku nagomilava  probleme, jer dobro je da ljudi iznesu što ih boli.  Mišljenja je da ovo vodi u dubiozu, jer reći nekome bili smo u pravu da građani ne prisustvuju nikakvim oblicima to nije dovoljno i to je samo konstatacija i smatra da treba ići dalje i boriti se sa tim problemom. Bude li status kvo ovo samo ide u dubiozu i građani idu na svoju stranu, a vlast na svoju i šta se može očekivati,  vidjet će u daljem periodu. Smatra da je u pravu jedan političar iz nešeg okruženja koji ide direktno među građane. Našao je načina i to njemu ide u prilog i njegova popularnost raste. Želi da pomogne, jer smatra da treba kontaktirati sa građanima i treba ići među građane.

                                                                                                                                  

Mevludin Mehić je iznio da se odlaganje pepela iz kotlovnica iz Obdaništa i stambene zgrade vrši na zemljištu Mjesne zajednice Mala Brijesnica.  Predsjednik Mjesne zajednice je pozvao direktoricu i ona je odvezla pola, a za pola neće da zna i da su to trebali prebaciti šefu službe za urbanizam da rješava to.  Smatra da je dobar nijet predsjednika Mjesne zajednice što hoće da zna i da mogu reći ovdje je takvo ponašanje, a iza te ograde radite šta hoćete to je vaše. Ne radi se o tome da se Mjesna zajednica hoće obogatiti, nego da uvedu pravila ponašanja na teritoriji koja je njihova, jer je ružno kada se uz ambulantu nađe hrpa pepela i svakakvog otpada.

 

Hajrudin Škrebo, predsjednik Savjeta Mjesne zajednice Brijesnica Mala, je iznio da ga interesuje kako bi se mogli postaviti saobraćajne znakove vezano za parkiranje. Ko je dužan tu odluku donijeti?  Niko ne poštuje parkin prostor  koji je 100 metara dug i parkiraju se po trotoarima i ispred ambulante.  Pita u čijoj je nadležnosti da se postave saobraćajni znakovi da se može kažnjavati?

 

Amir Mašić, sekretar Mjesne zajednice Brijesnica Mala, pita šta se može uraditi po pitanju okupljanja većeg broja osoba kod gornje džamije koja prave probleme? Neku noć kao pješak umalo nije nastradao i smatra da je džaba Policijskoj stanici prijavljivati, jer samo dođu i  prođu i će reagovati tek kada neko nastrada.  

 

Emira Karić pita je li moguća realizacija projekata u kojim sudjeluju građani i općina tipa marka na marku za rasvjetu ili asfaltiranje? To je pitanje postavilo nekoliko građana.

 

Enes Bećirović, pomoćnik općinskog načelnika za prostorno uređenje, je objasnio da sva tri objekta Obdanište, holandske kuće i Dom zdravlja imaju upotrebe dozvole.  Kako i na koji su način dobili dozvole,  mora ući u istorijat da vidi da li je Mjesna zajednica davala saglasnost  Obdaništu, da li je dala saglasnost holandskim kućama,  jer se nije mogao uplaniti objekat ako nema ulaza. Smatra da je čitava problematika oko smeća i zamijera mjesnim zajednicama,  jer je katastrofa, a najjeftiji smo u državi od 4 KM, a stepen naplate je 57 %. Zato insistira kod mjesnih zajednica, jer su dužni po statutu da formiraju komunalnu komisiju, a ni jedna mjesna zajednica se nije obratila da kaže mi imamo te i te.  Za postavljanje znakova ima stručna komisija i čini mu se da je Hasib Hadžić predsjednik i treba delegirati to pitanje i izaći će, nije nikakav problem, a kolika je cijena imat će povratnu informaciju, jer se znak kreće između 150 i 350 KM.  Inače imaju problema sa horizontalnom i vertikalnom signalizacijom na putevima koji se vode kao općinski i problem oko postavljanja ležećih policajaca  u svim mjesnim zajednicama ne samo u Brijesnici Maloj. Navodi da će dobiti povratnu informaciju i oko znakova i oko ležećih policajaca.   

 

Hajrudin Škrebo, predsjednik Savjeta  Mjesne zajednice Brijesnica Mala, je iznio da niko nije pomenuo upotrebne dozvole, te pita bi li napravio zgradu na 15 dunuma, a da on da put sa pola dunuma, jer smatra ako imaš 15 dunuma moraš imati i put, jer se ima odakle dati put. Vezano za čišćenje posipnog materijala rekao mu je pomoćnik načelnika da dostavi dopis, jer je to dužnost Čista i on je poslao dopis, a da li je proslijeđen ili nije, on  je morao platiti dnevnice dvojici da očite to. Da li je to dužnost Čista? Ako nije da oni znaju, jer nikakvog odgovora nisu dobili, a mora se očistiti. 

 

Emira Karić je pitala da li je moguća naplata smeća po mjesnim zajednicama, jer to građanima predstavlja problem? Smatra da su građani malo polijeni, pogotovo kada su u pitanju ti mali iznosi i možda je to problem, pa da se organizuje po mjesnim zajednicama dan, dva itd.

 

Enes Bećirović, pomoćnik općinskog načelnika za prostorno uređenje, je objasnio da Čisto kada dijeli račune za vodu, oni naplaćuju i smeće, ali je problem Mala Brijesnica gdje ne naplaćuje vodu Čisto i zato tamo idu jedanput ili eventualno dva puta mjesečno i vrše naplatu smeća. Navodi da je u suštini problem što neće narod da se uključi u organizovan odvoz smeća, ali da ima  za to lijek, spremili smo 420 prekršajnih naloga po 250 KM, pa ćemo vidjeti šta će biti. Postavili smo 45 tabli na kojima piše zabranjeno bacanje smeća sa brojem telefona i niko nije nazvao bar anonimno da kaže ovaj je bacao smeće i oni bi izašli na teren.

 

Hajrudin Škrebo, predsjednik Savjeta Mjesne zajednice Brijesnica Mala, je iznio da imaju problem sa dvije – tri đubrenke koje su pored ceste, gdje je rađen novi asfalt i da sada dok su kiše to ide dužinom od 500 metara i boji se da će asfalt brzo stradati. Pita da li je moguće toj ženi podnijeti neko upozorenje ili odluku da se te cijevi začepe.  

 

Enes Bećirović, pomoćnik općinskog načelnika za prostorno uređenje, je odgovorio da zna ko je i da je dobila rješenje i da joj sada ide prekršajni nalog.

 

Mevludin Mehić je pitao vezano za projekat rekonstrukcije škole u Maloj Brijesnici, koji je Općina preuzela,  da li se radi i dokle se stiglo sa tim?

 

Kemal Bratić, općinski načelnik, je prije odgovora na postavljena pitanja podsjetio da smo mi novoformirana općina koja radi sistem, da nismo općina koja ima 100 godina postojanja, da moraju svi dati nekakav svoj doprinos počev od građana, mjesnih zajednica, pa do općinske strukture da pokušaju napraviti koliko toliko dobar sistem. Navodi da je nažalost dosta grešaka koje oni moraju ispraviti i on kao načelnik, neko kao predsjednik mjesne zajednice i neko kao pomoćnik načelnika itd. To su stvari na koje je on veći dio svog mandata potrošio, upravo na to o čemu je govorio predsjednik mjesne zajednice o legalizaciji itd. ali daju sve od sebe da to riješe što kvalitetnije.  Vezano za pitanja predsjednika Mjesne zajednice navodi da je upoznat sa problemom ne komunikacije ili loše saradnje između menadžmenta Obdaništa i rukovodstva Mjesne zajednice, ali smatra da i na jednoj i na drugoj strani ima dovoljno mudrosti da se problem prevaziđe kada je u pitanju grijanje. Smatra da je institucija Dječije obdanište potrebna i Mjesnoj zajednici Mala Brijesnica i cijeloj općini u globalu i da tu ne bi trebalo biti problema ni u narednom periodu. Drago mu je što je Savjet Mjesne zajednice iskoristio taj poslovni prostor i nekome ga dao i da na neki način ubire kiriju. Tačno je da bi taj prihod mjesnih zajednica i Brijesnica Mala i Klokotnica i Stanić Rijeka trebao da ide na općinski budžet, ali je to regulisano odlukom da se daje na korištenje mjesnim zajednicama i da samim tim oni ubiru plodove kirije.  Što se tiče stambenih objekata ili kako se zovu holandske zgrade navodi da tu ima dosta problema, a prije svega i on, kao predsjednik Mjesne zajednice, a i on kao općinski načelnik, je to zatekao da neko tu stanuje. Smatra da kada ima više građana niko ne vodi računa i oni gledaju u mjesnu zajednicu ili općinu da im neko dođe i očisti i da veći problem predstavlja održavanje tih zgrada, a da ne ulaze u to koliko njih ne bi trebalo da budu stanari u tim zgradama, ali morat će kad tad otvoriti i taj problem. Slaže se sa predsjednikom Mjesne zajednice da se mora znati ko gazduje i zemljom i objektom, jer ako se zna ko gazduje on će vjerovatno voditi računa o tome čime gazduje. Dalje navodi da je Mehić postavio dva pitanja, a to je bunar i asfalt u Maloj Brijesnici.  Što se tiče bunara pred njim su tri akta jedan je od Mjesne zajednice Mala Brijesnica od 21.07.2015. godine, drugi akt je njegov odgovor Savjetu Mjesne zajednice koji su dobili i treći akt koji je čekao od kantonalnog Ministarstva poljoprivrede, vodoprivrede i šumarstva od 26.08.2015.godine, u kojem nas obavještavaju da je Vlada dala saglasnost na iznos od 107.675 KM za izgradnju bunara EB 3 u vodovodnom sistemu Mjesne zajednice Brijesnica Mala općina Doboj Istok. To je ono što je čekao da mogu krenuti u jednu normalnu proceduru i ono što je problem vezano za bunar je da je naša nesreća i nesreća Savjeta Mjesne zajednice Mala Brijesnica i građana Male Brijesnice, je da ima fascikl zahtjeva i dopisa vezano za bunar prema kantonalnom ministarstvu, jer nažalost u prethodnoj vladi zna se kakve su bile smjene. Dogovori se i okonča procedura sa jednim ministrom, a njega smijene i oni opet sve ponovo. Ovo je sada definitivno i sredstva su odobrena, ali je problem što se ta procedura ne može završiti onom dinamikom kojom bi on želio, a vjeruje i oni, jer mora da se raspiše poziv, pa geološka istraživanja itd.   Ono što može obećati da će što se tiče općinske administracije raspisati javni poziv za izbor izvođača radova i krenuti zajedno sa Mjesnom zajednicom koja preuzela dio odgovornosti za određenu dokumentaciju i to su se pismeno izjasnili, da to radimo i nerealno je da se nadaju da će se to završiti do nove godine. Navodi da se svako miješao u to i da ne pokušavaju političke poene tu ubirati, jer ne može mimo načelnika proći, jer načelnik mora podnijeti zahtjev, načelnik mora reći šta će se raditi ili put ili bunar itd.  Meni je cilj da riješim problem i sebi i predsjedniku Mjesne zajednice i naravno građanima Male Brijesnice.  Ako budemo radili zajedno svašta možemo uraditi, a ako budemo razjedinjeni teško ćemo šta uraditi.                                               

 

Admir Šišić, osoba koja obavlja stručne poslove javne nabavke,  je objasnio da su sredstva odobrena, ali da je ogroman problem povlačenje sredstava prema odluci, jer su dužni dostaviti dokumentaciju za prethodnu vodnu i vodnu saglasnost koja je veoma komplikovana. Navodi da su više puta i pismeno i usmeno sa sekretarom i predsjednikom Mjesne zajednice govorili o tome jer se boji da se se dovedu ponovo u situaciju kao što je bilo prethodni put da izaberu izvođača radova i da ne stignu završiti radove, da ne dođe neki drugi ministar i poništi, jer su prošli puta bili na samom rubu tužbe sa izvođačem radova sa kojim su imali potpisan ugovor, ali je sreća pa je stalo.  Napominje da sredstva jesu tu, ali da bi ta sredstva povukli treba prikupiti još tehničke dokumentacije za koje se obavezala Mjesna zajednica Mala Brijesnica.  

                                                                                                

Amir Mašić, sekretar Mjesne zajednice Brijesnica Mala, je vezano za bunar naveo da su oni ponovo naveli izgradnja bunara, a za dobijanje vodne dozvole traže istraživanje koje traje dvije godine.

 

Admir Šišić, osoba koja obavlja stručne poslove javne nabavke, je objasnio da je aplikacija prema ministarstvu išla kao zahtjev za rekonstrukciju bunara MB 3 Mala Brijesnica, ali da je po starom tehničkom projektu koji je radio Mešković, sa kojim nisu bili zadovoljni i Mjesna zajednica je ponovo radila projekat i prema toj projektnoj dokumentaciji se izdaje i predhodna vodna i urbanistička i građevinska i piše izgradnja, a ne zamjena ili rekonstrukcija. Oni su to uzeli iz projektne dokumentacije koja je dostavljena ministarstvu i to nije do njega. Zvali su ministarstvo u vezi toga da se razjasne i da pokušaju da idu na varijantu da je to rekonstrukcija postojećeg bunara, međutim oni su to glat odbili i radi se o novoj bušotini za koju je potrebna sva dokumentacija kao i nova gradnja.    

 

Kemal Bratić, općinski načelnik,  je napomenuo da je činjenica da nam treba par mjeseci da prikupimo svu dokumentaciju i slaže se neka ide to, ali da imaju papire da ne bi sutra neko došao iza njega ili iza Hajre i rekao nema ovaj ili onaj papir.  Moli predstavnike Mjesne zajednice za strpljene, jer su oni ti koje građani na terenu gledaju i da im prenesu da se radi i da ide javni poziv, ali da  hoće da se ispoštuje sva procedura. Ne treba mu nikakva igra ni sa bunarom, ni sa asfaltom i traži da se ispoštuje sva procedura. Smatra da se to treba realizovati u toku sljedeće godine, a dokumentaciju koju Ministarstvo traži moraju imati, jer ne mogu povući sredstva.  Raspisat će javni poziv, izabrati   izvođača radova i idu u prikupljanje potrebne dokumentacije i kada se sve prikupi dostavljaju minstarstvu, a ministarstvo će njima sredstva, oni će uvesti izvođača radova.

                                                                                                                                                    

Hajrudin Škrebo, predsjednik Savjeta Mjesne zajednice Brijesnica Mala, je napomenuo da su oni u ekološkoj katastrofi, ako im se bunar provali, jer ostaju bez vode, a to može biti danas ili sutra, jer  dodatne solucije nemaju.  Da im je rečeno da će trebati 3 godine oni bi svojim sredstvima nešto radili ili čistili ili kopali, jer se boji da će doći do bolesti,  jer se ta voda nekontrolisano troši. Postavio je pitanje vezano za odron zemlje koji je zatrpao rigole, te pita na koji način bi se to moglo očistiti i hoće li to oni uraditi svojim sredstvima?

 

Kemal Bratić, općinski načelnik,  je odgovorio da pokušaju uraditi svojim sredstvima, ako mogu.  Što se tiče pitanja vezanog za put koje je Mehić postavio podsjetio je da je 2012. godine kada se radio put, obećao da će se put raditi u etapama i evo urađena je jedna etapa, a nastavit će raditi i dalje. Pošto općina Doboj Istok nema sredstava u budžetu da može ući u neki značajniji projekat poput ovoga koji je urađen u Maloj Brijesnici morali su naći sredstva.  Nažalost zadesile su nas i poplave 2014. i 2015.  godine pa je kompletan nekakav moj koncept preusmjerilo i okrenulo pažnju na saniranje onoga što smo sanirali, a radosna je vijest da su danas potpisani ugovori u vrijednosti od 245.000 KM  za pomoć našim građanima i 25 građana je dobilo pomoć.  Što se tiče puteva i daljnjeg nastavka za Malu Brijesnicu konkretno naravno da će biti, jer ako je obećao bit će, ali nije rekao kada, a volio bi da bude iduće godine da stave tačku na to  i onda bi se preusmjerili na drugo.  Međutim,  put u Maloj Brijesnici je mogao da bude spojen, jer kada su urađeni trotoari po projektu širina puta je 5 metara.  Međutim,  put je negdje otišao na 5.80, negdje na 6,20, negdje na 5,50 i on je pitao da li hoće da ide od trotoara do trotoara ili kako stoji u projektu. Tada su rekli da ide od trotoara do trotoara i zato je kraća dionica.  Smatra da je možda i bolje što je tako, jer je taj dio riješen kompletan,  a ostaje dio da se spoji i onaj dio prema magistrali. Pokušat će dati sve od sebe, jer je tamo loše stanje, mada nije alarmantno, a najgore stanje je u Klokotnici od raskrsnice do Samarića i nema goreg puta na području općine Doboj Istok. Njemu kao načelniku bi bilo veliko zadovoljstvo i čast da se završi taj put u Maloj Brijesnici u njegovom mandatu i dat će sve od sebe da nađe sredstva i da završi. Bilo bi mu drago ukoliko bi se i građani uključili sa nekom finansijskom pomoći, jer bi i lakše uraditi. Što se tiče  pitanje Amira Mašića vezano za okupljanje, napominje da je par puta zvao komandira Policijske stanice i slao je patrole, međutim opet će pozvati i komandira i predstavnike krim policije da dođu na sastanak i da pokušaju riješiti taj problem konačno. Vezano za rekonstrukciju škole neće reći da je čovjek slagao nego nije ispoštovao ono što je obećao, jer je imao čvrsto obećanje da će učestvovati sa 30.000 KM, međutim nisu uspjeli to realizovati i to ostaje za neki naredni period. Ne znači da neće tražiti sredstva, jer bitno je da ima projekat, jer gdje god se aplicira prvo se traži projekat.

 

Emira Karić je navela da je načelnik što se tiče škole govorio o nekoj Turskoj organizaciji, jer tih 30.000 KM je moglo samo stolariju zamijeniti. Zanima je šta je sa tim projektom?

 

Kemal Bratić, općinski načelnik, je iznio da bi volio da priznaju da je saradnja između Male Brijesnice i načelnika bolja  nego što je bila i da ima pomaka i da se rade projekti, jer ako porede 12 godina prije 2012. godine i sada ove tri godine, uradili su dosta finih stvari.  Opet ih moli, jer poplave su poremetile cijeli koncept, ali zna šta treba i ne može sve završiti u jednom mandatu. Krupni problemi koji muče Malu Brijesnicu su škola, fiskulturna dvorana i put i to treba ostaviti za načelnika koji bude sljedeći, a on će gledati da završi sve što bude mogao, ali to ne zavisi samo od njega. Zahvalio se na prisustvu.

                              

SEKRETAR OPĆINE                                                                  OPĆINSKI NAČELNIK

             Omer Hadžić, s.r.                                                                      Kemal Bratić, s.r.