OBILJEŽAVANJE DANA ŽENA U DOBOJ ISTOKU

8.MART PROSLAVLJEN DOSTOJANSTVENO I VESELO

(08.03.2014)

Međunarodni Dan žena, 8 Mart prigodno je obilježen i na području naše općine. U većini ugostiteljskih objekata organizirane su zabave za pripadnice ljepšeg spola, te je ovaj praznik prošao u dobrom raspoloženju i veselju. Kako su nam potvrdile članice Udruženja žena Doboj Istok, 8.Mart je prilika za druženje, ali i za okupljanje žena koje zbog svakodnevnih obaveza ne posvećuju vrijeme sebi.

1899937_680590525315386_1487009329_nPrema riječima Općinskog načelnika, Kemala Bratića, ženska prava ne trebaju biti poštovana samo 8.Marta, nego svakog dana u godini: „ Smatram da žene u Doboj Istoku trebaju biti uključene u politički, kulturni i uopće, društveni život naše općine. U svakoj životnoj sferi žene trebaju pokazati svoje potencijale, ne zato da bi dokazivale svoju ravnopravnost sa muškarcima, nego da bi naš Doboj Istok bio lješi i bolji“.