POMOĆ POPLAVLJENIM GRAĐANIMA U DOBOJ ISTOKU

ZAHVALJUJEMO SE MINISTRU ADILU OSMANOVIĆU ŠTO NAS NIJE ZABORAVIO
 /10.09.2014)

Zahvaljujući projektu stambenog zbrinjavanja poplavljenih građana, Ministarstvo za izbjeglice i raseljene osobe Federacije BiH osiguralo je pakete građevinskog materijala za 31 korisnika sa područja Stanić Rijeke i Suhog polja čija je imovina uništena u proteklim poplavama. Vrijednost građevinskog materijala kreće se od 3 500 do 5 000 KM po korinsiku, a obuhvata neophodan materijal za obnovu i sanaciju stambenog objekta.

Potpisivanje ugovora sa 31 korisnikom za građevinski materijal i sanaciju stambenih objekata, općini Doboj Istok pružena je značajna pomoć upravo zahvaljujući Ministarstvu izbjeglica i raseljenih osoba : „ Moram se zahvaliti ministru Adilu Osmanoviću što je i na ovaj način pomogao Doboj Istoku i našim građanima. Poplave nisu birale svoje žrtve, ali je ministar Osmanović pokazao da se i u toku obnove stambenih objekata trebaju obuhvatiti svi građani koji su pretrpili štetu. „, istaknuo je Općinski načelnik Kemal Bratić u obraćanju koriusnicima , dajući akcent na zahvalnost ministru Osmanoviću.