Potpisani ugovori za dodjelu stipendija Općine Doboj Istok

( 17.09.2015. )

Potpisani ugovori za dodjelu stipendija Općine Doboj Istok

U zgradi Općine u srijedu 16.09.2015.godine upriličeno je potpisivanje ugovora za dodjelu stipendija redovnim studentima dodiplomskog studija za akademsku 2014/2015.godinu.

DSC01038

DSC01030

Ugovore je potpisalo 15 studenta za stipendiju koja iznosi 100,00KM  koja će se isplaćivati u deset mjesečnih rata putem štedne knjižice.

U kratkom obraćanju stipendistima i njihovim roditeljima načelnik Kemal Bratić je istakao važnost obrazovanja i kako se nada da će stipendije bar malo olakšati i pomoći kada je u pitanju njihovo školovanje.

„Danas mi je bilo zadovoljstvo da potpišem ugovore sa studentima. Nadam se da će im pomoći njihovom školovanju, nisu to neki veliki iznosi al evo u današnje vrijeme će sigurno dobro doći, nadam se da će oni upotrijebiti u one svrhe za koje su im najpotrebnije. Naravno, bilo mi je čast družiti se i razgovarati sa našim budućim akademcima, nadam se da će oni opravdati naše povjerenje i postići najbolje rezultate u svom školovanju.“- rekao je načelnik Kemal Bratić.

Načelnik Bratić je stipendistima čestitao i poželio puno zdravlja i  uspjeha u daljem školovanju, te dodao kako će Općina i dalje nastaviti sa stipendiranjem studenata.