POTPISIVANJE UGOV0RA O SANACIJI KLIZIŠTA I ODVODNJA POVRŠINSKIH VODA

(24.09.2014)

Potpisani ugovori za sanaciju klizišta deset prioritetnih lokacija ugroženih stambenih objekata i odvodnja površinskih oborinskih voda u naselju Luke, MZ Klokotnica.

DSC09882

Općinski načelnik Kemal Bratić je dana 24.09.2014. godine potpisao dva ugovora sa firmom D.O.O. „Obnova kop“  Stanić Rijeka, od kojih se prvi odnosi na sanaciju kližišta na području Općine Doboj Istok i to deset prioritetnih lokacija  gdje su ugroženi stambeni objekti, te drugi ugovor koji se odnosi na realizaciju prve faze projekta „Odvodnja površinskih oborinskih voda  u naselju Luke, MZ Klokotnica“.

Nakon urađene projektne dokumentacije za sanaciju klizišta na području Općine Doboj Istok potpisan je ugovor sa izvođačem radova za prvu fazu koja obuhvaća deset prioritetnih lokacija gdje su ugroženi stambeni objekti. Vrijednost ugovora je 60.000,00 KM. Prema riječima načelnika Kemala Bratića ovo je samo prva faza projekta,  poslije završetka  ide odmah i druga kako bi se spriječila materijalna šteta izazvana klizištima.

Općinski načelnik je potpisao Ugovor o realizaciji prve faze projekta „Odvodnje površinskih oborinskih voda naselja Luke, MZ Klokotnica. Vrijednost ugovora je 70.000,00 KM. Nakon rješavanja imovinskih odnosa i dogovora postignutog sa građanima naselja Luke općinski načelnik Kemal Bratić obezbjedio je dio sredstava za realizaciju ovog projekta koji je prestavljao ogroman problem plavljenja kompletnog naselja Luke.