Prijem kod načelnika za mladog atletičara Osmana Junuzovića

( 26.06.2015. )

PRIJEM KOD NAČELNIKA KEMALA BRATIĆA ZA MLADOG ATLETIČARA OSMANA JUNUZOVIĆA

Načelnik Općine Kemal Bratić i predsjednik  Sportskog saveza Hasan Hasančević danas su u 11:00 sati upriličili prijem za uspješnog mladog atletičara Osmana Junuzovića, koji je osvojio 3. mjesto za Atletsku reprezentaciju BiH na Evropskom prvenstvu u Baku.

DSC00997

Osman Junuzović rođen je 1993. godine, iza sebe ima izuzetno uspješnu sportsku godinu,gdje se svakako ističe naziv seniorskog prvaka BiH u trci na 10.000m, prvak je u trkama na 5.000m , 3.000m, 3.000m-STIPL.Član je Atletskog kluba „ Doboj Istok“.

„ Teška utrka, peta zapreka, peta najteža.Očekivao sam uspjeh. Mnogo mi znači ova pobjeda kako za mene, tako i za mog trenera Jasmina Mujića.Zahvaljujem se treneru i roditeljima na pomoći“- rekao je Osman Junuzović.

Načelnik je čestitao Osmanu, njegovom treneru i roditeljima.“Moram reći i iskreno priznati da nas Osman nije iznenadio, jer je navikao na dobre rezultate“- rekao je načelnik Kemal Bratić. Općina Doboj Istok iz buđžeta godišnje izdvaja oko 45.000 KM za 9 sportski klubova na području općine.

Predsjednik Sportskog saveza Općine Doboj Istok Hasan Hasančević dodjelio je prigodnu novčanu nagradu mladom atletičaru, te čestitao Osmanu i treneru.

U narednom periodu općina Doboj Istok će okupiti nekoliko privrednika  i sportski klubova kako bi pomogli uspješnim sportistima, a i oni su sami izrazili želju za pomoć.